FN L.P. Košice

Hematologické pracovisko IV.internej kliniky

Reorganizačnými zmenami vo FN L.P. v r. 2006 zaniklo samostatné Hematologické oddelenie FN L.P. Klinická časť bola pričlenená k IV.internej klinike, laboratórnu časť prevzala neštátna spoločnosť laboratórnej diagnostiky LABMED, a.s.

Pracovisko tvoria dve ambulancie. Pacienti vyžadujúci hospitalizáciu ležia na určených lôžkach na IV. internej klinike. Zameranie je viac na neonkologickú hematológiu (hemoragické diatézy a trombofilné stavy, anémie, leukopénie,trombocytopénie, autoimunitné ochorenia), z onkohematologických ochorení na tie, ktoré nevyžadujú náročné podmienky (JIS), lieky a personál , t.j. z myeloproliferatívnych ochorení PV, ET, PM; z lymfoproliferatívnych chorôb CLL, PLL, HCL, SLVL, Waldenstromova makroglobulinémia, myelómy u starších pacientov; MDS podľa liečebnej náročnosti.

V spolupráci s laboratóriami LABMED sa robia všetky štandardné hematologické vyšetrenia, cytochémie, imunofenotypizácie (flowcytometria). Histologické a imunohistochemické vyšetrenia robí laboratórium Cytolab. Cytogenetické, FISH a molekulovogenetické vyšetrenia robí laboratórium Gendiagnostika.

Adresa:

Fakultná nemocnica L. Pasteura
IV.interná klinika
Rastislavova 43
041 901 Košice

Kontakty:

MUDr.Ján Lazúr
vedúci lekár
tel.č. 055/615 21 31, 21 33

MUDr.Adriana Krotká
tel.č. 055/615 21 36

 

 

PRIPRAVUJEME
Lymfómové fórum 2019
15. – 16. marec 2019,
Bratislava
viac info...

Poukázanie 2% z daní

Podporte nás aj tento rok
2% resp. 3% z daní
viac info...